מי אנחנו

דורון אראל בנק טסלי

סלע אראל בוקובצקי

סלע אראל בוקובצקי (נולד בשנת 1988 בקנדה) הוא מטייל, מטפס, גולש סקי ומהנדס מכונות.

סלע שירת ביחידת מגלן ולאחר מכן טס לטייל במערב ארה"ב, מערב קנדה ואלסקה. לאחר הטיול השתקע סלע בעיירה באנף שבהרי הרוקי וטייל, גלש, טיפס על הרים וחתר בקאנו בכמעט כל נקודה ברחבי שמורות הטבע של הרי הרוקי הקנדיים.

לאחר תקופה ממושכת בקנדה חזר סלע לארץ והשלים את לימודיו באוניברסיטת בן גוריון בהנדסת מכונות והתמחות באנרגייה חלופית.

בשנת 2011 פתחו סלע ודורון עסק של בקתות מבודדות והדרכת טיולים במערב קנדה הנקרא - "נק טסלי". מאז הוא נמצא יותר משישה חודשים בשנה (בדגש על חודשי הקיץ) במערב קנדה בין הדרכות וטיולים ברכס הרי הרוקי לבין הדרכות וטיולים ברכס הרי החוף באזור של נק טסלי.

דורון אראל

דורון אראל (נולד בשנת 1959) הוא מטפס הרים ישראלי.

עם גיוסו לצה"ל התנדב לסיירת מטכ"ל. אראל עבר טירונות צנחנים ולאחר מכן השלים מסלול הכשרה כלוחם ביחידה.

דורון יליד גבעתיים, סיים לימודי גאולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים, תוך כדי לימודיו יצא לטייל בהימלאיה הנפאלית ואלסקה, בסיום לימודיו יצא למסע של חמש שנים. דורון טייל וטיפס ברחבי העולם. במהלך שנים אלה ארגן דורון את משלחות הטיפוס הראשונות שיצאו מישראל, יצר קשרים בעולם הטיפוס והחל לטפס עם מיטב המטפסים בעולם.

ב- 1992 הצליח דורון להעפיל לפסגת הר האוורסט במסגרת משלחת מטפסים ובכך היה לישראלי הראשון שעמד על ההר הגבוה ביותר בעולם. מסע טיפוס זה תועד בסרט טלוויזיה ובספרו "שעה על גג העולם". אראל הוא גם הישראלי הראשון שהשלים את כיבוש שבע הפסגות (הפסגה הגבוהה ביותר בכל אחת משבע היבשות, כאשר דרום וצפון אמריקה נספרות בנפרד, ואילו אוסטרליה ואוקיאניה - יחד), כשעמד ביוני 2000 על פסגת הר קושצ'ושקו באוסטרליה.

כיום דורון ממשיך לטייל על פני כדור הארץ כאשר ההרים והאזורים הקרים מהווים אתגר ומקור משיכה העיקרי לשם יוצאות המשלחות שהוא מארגן, במקביל דורון כותב, מפיק סרטים לטלוויזיה ומרצה על מסעותיו בעולם. הרצאותיו של דורון עוסקות במוטיבציה ומצוינות.

דורון אראל בנק טסלי