טיול לדוגמא - נק טסלי & וונקובר איילנד

קופצים למים בנוק טסלי
הפסקת קפה בנק טסלי
הבקתה בנאק טסלי
דורון הראל ובנו משקיפים על ההרים
מחנה אוהלים בנק טסלי מול הקרחונים
הליכה על קרחונים בנק טסלי - דורון אראל
הליכה על קרחונים בנק טסלי - דורון אראל
הליכה על קרחונים בנק טסלי - דורון אראל

"נק טסלי & וונקובר איילנד" הוא דוגמא למסלול נהדר הכולל את הלודג', נק טסלי, גן עדן מבודד למי שרוצה ללכת ברגל באיזורים מקורחנים, אגמים וההרים ללא נפש חיה סביב ואת וונקובר איילנד, ממנו תצאו לסיור דובים שאין כמוהו, תבקרו בטופינו, שמורת הטבע פסיפיק רים וויקטוריה. ניתן  לשנות את נקודות ההתחלה והסוף, מסלול, זמנים וכו'.

נחיתה בוונקובר, העיר הגדולה ביותר במערב קנדה. לעיר יש הרבה מה להציע אבל זה תלוי מתי תנחתו כאן.

לינה בוונקובר

יום מס' 1 - נחיתה בוונקובר
יום מס' 2 - מגיעים לנק טסלי במטוס ימי

בבוקר תצאו בטיסה הסדירה היפה ביותר שתטוסו בה לעיירה Anahim Lake ומשם ייקח אתכם איש צוות לעיירה Nimpo Lake. לאחר התארגנות קצרה תעלו על מטוס ימי ותמריאו מהאגם לבקתות של נק טסלי. לאחר נחיתה והתארגנות קצרה תצאו למסול הליכה קצר בן שעתיים לנקודת תצפית על האיזור המרהיב שאתם הולכים להכיר בימים הקרובים.

לינה בבקתות עץ בנק טסלי

בבוקר תצאו שוב בטיסה רהיבה מעל הקרחונים והאגמים אל אגם אייפ. באגם אייפ תצאו להליכה אל הקרחון הקרוב ומערות הקרח שלו. בדרך תעברו מספר נחלים קטנים ואזורים טופוגרפיים מרתקים. אחר הצהריים תטוסו חזרה לנימפו לייק ומשם תצאו בנהיגה של כשעתיים לBella Coola, עיירת חוף קטנה.

לינה בלודג' בבלה קולה

יום מס' 6 - אגם אייפ (Ape)
יום מס' 7 - בלה קולה ומעבורת לוונקובר איילנד
יום מס' 5 - קרחון ג'יקובסון והליכה על קרחונים

בבוקר תצאו במטוס ימי אל אגם ג'יקובסון. זו טיסה כל כך יפה שלא ניתן לתארה במילים. בטיסה תעברו מעל מספר אגמים עם צבעים כחולים מרהיבים, אינסוף מפלים, צוקים, הרים משוננים וכמובן שדה הקרח  הענק - Monarch Ice Field. לאחר נחיתה באגם ג'יקובסון תצאו בסירת מנוע קטנה לסיור אל מול קירות הקרח הנשברים אל תוך האגם. לאחר מכן תצאו להליכה על הקרחון עם חבלים וקרמפונים (דוקרנים המורכבים על הנעלים) ותהנו מהזרימות הרבות ומהצבע הכחול העמוק של הקרחון. אחר התצהריים תטוסו חזרה לנק טסלי.

לינה בבקתות עץ בנק טסלי

יום מס' 3 - יום הליכה ל Angelheart Lake

בבוקר תצאו בסירות קאנו או סירת מנוע קטנה לקצה השני של האגם ומשם תצאו ברגל ליום הליכה לאגם Angelheart. אגם קטן ונחבא מתחת קרחון קטן ממנו יש תצפית על כל ההרים, האגמים והמרחבים שסביב. בדרך חזרה לבקתות תרדו דרך אחו פורח וזורם. בערב תוכלו לבלות ב Hot Tub החם תחת מיליון הכוכבים או בקריאה בספר בערסל אל מול ההרים.

לינה בבקתות עץ בנק טסלי

יום מס' 4 - חתירה בקאנו וסכר בונים

את היום תתחילו שוב בסירת מנוע קטנה לקצה האגם. בקצה האגם תלכו כ-50 מ' לתחילתו של אגם נוסף, אגם כהן, אותו תחתרו אל קצהו ותהנו מהשלווה שסביב. משם הליכה קצרה תוביל אתכם לאגם שלישי שנוצר כולו עקב סכר בונים קטן. באגם זה מחכות עוד סירות קאנו בהן בתעלות האגם הסבוכות אל מול ההרים שהופכים גדולים יותר ויותר ככול שמתקדמים.

לינה בבקתות עץ בנק טסלי

בבוקר תעלו על המעבורת מבלה קולה ל Port Hardy. המעבורת לוקחת כעשר שעות ועוברת בפיורדים גדולים ומרהיבים. לאורך הדרך ניתן לראות עם קצת מזל, כלבי ים וחיות נוספות. לאחר ההגעה לפורט הארדי תצאו בנסיעה של כשעתיים לעיירה Campbell River.

לינה בקמפבל ריבר

יום מס' 8 - דובים דובים דובים

היום כולו סובב תצפיות על דובי גריזלי וחיות נוספות. בבוקר תצאו בסירה לא גדולה לאחד הפיורדים של ה Main Land שם ישנם מספר רמפות מהן ניתן לתצפת על דובים הגריזלי היורדים לחוף לחפש צדפות או לנחלים כדי לתפוס להם דג סלומון. יום מרתק שלאורכו תחשפו מקרוב (אך בבטיחות) לדובי הגריזלי, כלבי ים, נשרים ועוד.

לינה בקמפבל ריבר

יום מס' 9 - העיירה טופינו והשמורה פסיפיק רים

נסיעה של כשלוש שעות דרך יער גשם צפוני צפוף תביא אתכם לעיירה החביבה, טופינו (Tofino). עיירה הנמצאת על החוף המערבי של וונקובר איילנד וסביבה אטרקציות רבות הכוללות הליכה בשמורת הטבע פסיפיק רים, ביערות, בפיורדים ולאורך החוף המסולע והחולי. העיירה גם נחשבת טובה מאוד לגלישה.

לינה בטופינו

יום מס' 10 - פסיפיק רים ונסיעה לויקטוריה

במהלך היום תוכלו להמשיך לראות את האיזור הסובב של טופינו והשמורה פסיפיק רים. ניתן לצאת לסיור צפייה בדובים שחורים או לחקור מסלולי הליכה נהדרים ולא קשים. אחר הצהריים תצאו בנסיעה של כ-4 שעות לעיר ויקטוריה, עיר הבירה של בריטיש קולומביה.

לינה בויקטוריה

יום מס' 11 - העיר ויקטוריה ומעבורת לוונקובר

היום יוקדש לעיר היפה, ויקטוריה. לגנים, המבנים, המוזיאונים, הנמל, הסיורים השונים ועוד. העיר מלאה בהיסטוריה של מערב קנדה וההתיישבות באיזורים הללו. עיר קטנה ורגועה.

אחר הצהריים תקחו מעבורת לוונקובר.

לינה בוונקובר

יום מס' 12 -  וונקובר או הביתה

עכשיו זה תלוי בכם. במידה ויש לכם זמן תוכלו להנות מהעיר הנבחרת במשך שנים כעיר הטובה ביותר לגור בה בעולם. תוכלו להנות מהחוף או הנמל שלה, תוכלו לבקר בסטנלי פארק או באקווריום המפורסם.

במידה ותרצו להאריך את הטיול, ניתן גם לסוע כשעה וחצי לעיירה ויסלר המוקפת הרים ומציע אטרקציות נהדרות כמו אומגה ארוכה במיוחד, אופניים באתר הסקי, מסלולי הליכה, קירות טיפוס ועוד

לינה בוונקובר או במטוס הביתה