טיולים מאורגנים

ספארי קנדה - 15-26, ספטמבר 2018. עד 12 איש בקבוצה

קופצים למים בנוק טסלי
הפסקת קפה בנק טסלי
הבקתה בנאק טסלי
דורון הראל ובנו משקיפים על ההרים
מחנה אוהלים בנק טסלי מול הקרחונים
הליכה על קרחונים בנק טסלי - דורון אראל
הליכה על קרחונים בנק טסלי - דורון אראל
הליכה על קרחונים בנק טסלי - דורון אראל

מערב קנדה מציעה נופים עוצרי נשימה, טבע פראי עם מעט מאוד מגע יד אדם ואינספור בעלי חיים הכוללים דובים, לוויתנים, כלבי ים, זאבים וכו'

הטיול הזה מתחלק לשניים. בחלק בראשון הטיול ייקח אותנו לוונקובר איילנד שם נעשה מספר סיורים מרתקים בחיפוש אחרי אותן חיות מרשימות. הסיורים כוללים תצפית על דובי גריזלי, דובים שחורים, לוויתני אורקה, כלבי ים, אריות ים, Bald Eagle ועוד. בנוסף נצא למספר סיורים רגליים באזור המיוחד שבו פוגש יער הגשם הצפוני את האוקיינוס השקט.

בחלק השני של הטיול, נגיע לאחד האזורים המיוחדים בקנדה והוא רכס הרי החוף הגדול יותר מפי שניים מרכס הרי הרוקי אך עם זאת, אינו מתוייר כלל. נישן בבקתות עץ אותנטיות וכל יום נצא למסלול הליכה שונה ומיוחד. הרים, קרחונים ענקיים, אגמים בצבעי תורכיז ותכלת, מפלים, מצוקים, שקיעות מדהימות וכל זה באזור מבודד, פראי ומשגע

נתחיל את היום בטיסה של כשעה וחצי מוונקובר לטופינו הנמצאת על החוף המערבי של וונקובר איילנד. לאחר שנתארגן מעט נצא לחצי יום הליכה בשמורת הטבע פסיפיק רים המאופיינת ביער גשם צפוני עם עצים ענקיים ורצועת חוף אגרסיבית הכוללת מצוקים, סלעים גדולים והפרשי גאות ושפל של עד 5 מ' היוצרים נוף משגע של ים סוער ופעיל. לאחר ההליכה נלך לאכול ארוחת ערב ונסע למלון בעיירה אוקלולט הנמצאת מדרום לשמורת הטבע.

לינה במלון באוקלולט.

יום מס' 1 - טיסה לטופינו ושמורת הטבע פסיפיק רים
יום מס' 2 - דובים שחורים ולוויתנים

ננצל את השפל של הבוקר ונצא לסיור צפייה בדובים שחורים היורדים אל החוף ומחפשים אוכל בין האבנים בדמות  צדפים, סרטנים וחיות נוספות. לסיור נצא בסירת זודיאק קטנה המאפשרת התקרבות אל החוף ותצפית אופטימלית.
לאחר מכן נחזור לטופינו לארוחת צהריים ואחר הצהריים נצא לסיור לוויתנים גם הוא בסירת זודיאק. הסיוק מתבצע בלב הים וניתן לראות בו לוויתנים רבים.

לינה במלון באוקלולט

היום נעלה על טיסת צ'קטר פרטית מוונקובר איילנד לכפר אינדיאני קטן בשם אנהים לייק. משם נעבור לכפר הסמוך נימפו לייק ונטוס במטוס ימי קטן למפל Hunlan השלישי בגובהו בקנדה. מפל מרשים מאוד. נטייל קצת באזור ואז נמשיך במטוס הימי לבקתות המבודדות - נק טסלי. מספר בקתות מבודדות על שפת אגם עם רכסי הרים המקיפים אותן מכל עבר. מקום מיוחד במינו.
לינה בבקתות בנק טסלי

יום מס' 6 - ברוכים הבאים ל Nuk Tessli
יום מס' 7 - ההרים שמצפון - יום הליכה
יום מס' 5 - אריות ים ולוויתנים

המעבר הימי שבין קמפבל ריבר לבין היבשת צר במיוחד ולכן מתנקזים אליו סירות רבות אך גם חיות ימיות רבות. בנוסף לכך, הגאות באזור הזה גבוהה במיוחד וכאשר היא עוברת ממצב של שפל לגאות וההפך היא יוצרת נחלים, זרימות ומערבולות שישאירו אתכם פעורי פה בין אינספור האיים שסביב. מערבולות אלו מעלות את הדגים לפני הקרקע והעייטים, אריות הים וחיות נוספות מנצלים את העובדה הזו. בסיור שנצא אליו בשעות הבוקר נוכל לראות כלבי ים, אריות ים, לוויתנים, אינספור עייטים ועם קצת מזל גם לוויתני אורקה. סיור פשוט נהדר.

לאחר מכן נצא למסלול הליכה לאורך נהר שוצף עם מספר מפלים גדולים ומרשימים.
לינה במלון בקמפבל ריבר

יום מס' 3 - שמורת הטבע פסיפיק רים וקמפבל ריבר

נחל את היום במסלול הליכה נוסף בשמורת הטבע פסיפיק רים. המסלול ייקח אותנו לאורך קו החוף המשגע ולארכו נקודות תצפית רבות בכיוון הים האימתני. המסלול ייסתים בהליכה דרך חלק מסויים ביער המאופיים בעצים הגדולים ביותר באזור.
לאחר מכן נצא בנסיעה לעיירה קמפבל ריבר השוכנת על החוף המזרחי של וונקובר איילנד.
לינה במלון בקמפבל ריבר

יום מס' 4 - דובי גריזלי

במהלך אמצע חודש אוגוסט ועד סוף חודש אורטובר עולים דגי הסלמון במעלה הנחלים והנהרות של מערב קנדה על מנת להתרבות. דובי הגריזלי מנצלים את התקופה הזו לצאת למסע דייג של כמות בלתי נדלת של דגי סלמון. בתקופה זו הם כל כך עסוקים באכילת הדגים כך ששום דבר אחר אינו מעניין אותם.

לכן נצא בבוקר בשייט של כשעה לאחת מהנקודות אותם הדובים אוהבים במיוחד. שם נבלה את מרבית היום במעבר מנקודת תצפית אחת לאחרת נהנים מהמחזה המדהים הזה. במהלך השייט נעבור על פני אזורים אידיאליים לצפייה בלוויתנים.
לינה במלון בקמפבל ריבר

היום נצא ליום הליכה של כ - 6 שעות להרים שמצפון לבקתות. נחל בכשעה הליכה בתוך היער עד שנעלה מעל גובה העצים והנוף המרהיב ייפתח לפנינו. מהחלק הגבוה של הרכס אליו אנחנו עולים נפרש נוף מרהיב 360 מעלות סביב וניתן לראות את כל ההרים, האגמים והקרחונים אליהם נטייל בימים הקרובים. אחר הצהריים נחזור לבקתות שם יחכה לנו ה Hot Tub חמים ונעים. המקום המושלם לשעות בין ערביים.
לינה בבקתות בנק טסלי

יום מס' 8 - סירות קאנו ואגמים כחולים

במהלך כל הסיורים שעשינו, השתמשנו בסירות ממונעות, עובדה הפוגעת לפעמים בפסטורליות של המקום. היום נצא למסלול העובר בשלושה אגמים לא גדולים כאשר נחצה כל אחד מהם בסירות קאנו וקייאקים. יום רגוע יותר ופסטורלי תחת השמש החזקה כאשר רכס ההרים הסובבים את Mt Monarch נשקפים מולנו.
כשנחזור כרגיל יחכה לנו ה Hot Tub וארוחת ערב טובה.
לינה בבקתות בנק טסלי.

הליכה על קרחונים בנק טסלי - דורון אראל
יום מס' 9 - קרחונים מתנפצים ומצוקי גרניט

היום נצא לטיול של יומיים שייחל בטיסה יוצאת דופן במטוס הימי. הטיסה תקח אותנו לאגם ג'יקובסון כאשר בדרך נחלוף על פני אגמים תכולים, אינספור מפלים, מצוקי ענק ושדה קרח שנמשך עד האופק. באגם ג'יקובסון נצא לסיור עם שתי סירות קטנות מול הקרחון המרשים הנשבר אל תוך המים ולאחר מכן נעגון בקרבת הקרחון ונצא למסלול הליכה לא ארוך על הקרחון עצמו.לאחר הסיור נטוס לאגם אייפ שגם הוא מוקף בהרים וקרחונים אדירים ונבלה שם את הלילה באוהלים ומדורה מתחת כיפת השמיים ומיליון הכוכבים.
לינה באוהלים באגם אייפ

יום מס' 10 - Ape Lake והקרחון הגדול
הליכה על קרחונים בנק טסלי - דורון אראל

אחרי קימה לבוקר מושלם מול נוף עוצר נשימה, נצא בהליכה לא ארוכה מידי אל הקרחון הגדול של אגם אייפ. בדרך נעבור נחלים קטנים ולגונות ונראה צורות סלע מרתקות שיצר הקרחון. הדרך גם תיקח אותנו דרך אזור שהיה עד לפני 25 שנה אגם גדול ובעקבות שבירת חלקו התחתון של הקרחון החל להתנקז לכיוון ההפוך ובתוך 24 שעות איבד 30 מ' גובה. ההליכה מרגישה כהליכה על הירח עם פרחים סגולים גדולים מפוזרים סביב. אחר הצהריים נטוס במטוס הימי חזרה לנק טסלי.

לינה בבקתות בנק טסלי

יום מס' 11 - יום הליכה ל North Pass
הליכה על קרחונים בנק טסלי - דורון אראל

אחרי יומיים מטורפים נצא למסלול הליכה רגוע יותר שייקח אותנו לנקודת  תצפית נהדרת על נק טסלי, ההרים מהם הגענו אתמול וההרים שמדרום. בדרך נעבור על פני מספר אגמים קטנטנים וגדולים ואחו רבים עם נחלים רבים הזורמים מכל עבר. עם קצת מזל נוכל גם לשמוע ולראות את המרמיטות החיות באזור מסוים של המסלול.

אחר הצריים נחזור ללילה אחרון ב Hot Tub ובנק טסלי.
לינה בבקתות בנק טסלי

יום מס' 12 -  וונקובר

לאחר שראינו חיות מדהימות וטיילנו באזורים מנותקים ועוצרים נשימה הגיע הזמן לחזור למציאות ולעיר הגדולה. לאחר ארוחת פנקייקים טובה נטוס במטוס הימי מנק טסלי חזרה לכפר נימפו לייק, משם נסע כרבע שעה לשדה התעופה באנהיים לייק ומשם נטוס בטיסה מעל כל אותם הרים בהם טיילנו חזרה לעיר וונקובר. מכאן תוכלו להסתובב בעיר ובאזור או לחזור ארצה.

הליכה על קרחונים בנק טסלי - דורון אראל
מחיר: 4300 דולר אמריקאי לאדם.

טיסות: המחיר אינו כולל את הטיסות הבינלאומיות. כמו כן הוא אינו כולל את הטיסה מוונקובר לטופינו ומאנהים לייק לוונקובר. נשמח לעזור בהזמנה של טיסות אלו (גם סוכני הנסיעות יכולים לעזור בזה) אך הן אינן כלולות במחיר.
המחיר כולל את טיסת המעבר מוונקובר איילנד לאנהים לייק ושש טיסות במטוס הימי.

אוכל: בימים 1-5 המחיר אינו כולל ארוחות. בימים 6-11 המחיר כולל את כל הארוחות. ביום 5 המחיר כולל את ארוחת הערב. ביום 12 המחיר כולל את ארוחת הבוקר.

לינה, הדרכה וציוד: המחיר כולל לינה, אוהלים, שקי שינה, מזרנים (לימי השטח), חליפות מיוחדות לסיורים הימיים, תחבורה ושני מדריכים ישראלים מוסמכים לאורך כל הטיול.

מס' משתתפים: הטיול במתקונת הזו מותנה במינימום של 8 משתתפים.