טיול לדוגמא- המערב הפרוע

קופצים למים בנוק טסלי
הפסקת קפה בנק טסלי
הבקתה בנאק טסלי
דורון הראל ובנו משקיפים על ההרים
מחנה אוהלים בנק טסלי מול הקרחונים
הליכה על קרחונים בנק טסלי - דורון אראל
הליכה על קרחונים בנק טסלי - דורון אראל
הליכה על קרחונים בנק טסלי - דורון אראל
הליכה על קרחונים בנק טסלי - דורון אראל
הליכה על קרחונים בנק טסלי - דורון אראל
הליכה על קרחונים בנק טסלי - דורון אראל

"המערב הפרוע" הוא דוגמא לטיול של שלושה שבועות במערב קנדה. המסלול עובר באטרקציות המפורסמות אך גם עובר דרך נקודות קסומות ופחות מתויירות. המסלול מתחיל בקלגרי הנמצאת באלברטה ממזרח לרכס הרי הרוקי, עולה צפונה דרך השמורות באנף וג'אספר, ממשיך מערבה דרך נק טסלי - לודג' בקתות מבודד ברכס הרי החוף בבעלותו של דורון אראל. משם עוברים לצפון וונקובר איילנד ויורדים דרומה במעבורת לויקטוריה ובמעבורת לוונקובר. ניתן  לשנות את נקודות ההתחלה והסוף, מסלול, זמנים וכו'.

הליכה על קרחונים בנק טסלי - דורון אראל

נחיתה בקלגרי, העיר הקרובה ביותר לרכס הרי הרוקיז.

לינה בקלגרי

יום מס' 1 - נחיתה במערב קנדה
יום מס' 2 - שמורת Kananaskis - דרום הרוקי

נסיעה של כשעה ורבע לשמורת Kananaskis. השמורה הדרומית ביותר ברוקי הקנדיים, יפייפיה ומתויירת הרבה פחות מהשמורות המרכזיות ועל כן הקסם של שמורה זו. השמורה מציאה ימי הליכה קצרים וארוכים.

לינה בשמורה

יום טיול בשמורת ג'אספר. מסביב לג'אספר ישנם מספר מסלולי הליכה נהדרים ובכל הרמות. Maligne Canyon הוא מסלול נוח וקליל, The Bald Hills הוא מסלול מעט יותר ארוך ומרשים במיוחד. הליכה קצרה או תצפית על הר Edith Cavell היא פעילות שרצוי לא לוותר עליה.
לינה בג'אספר

יום מס' 6 - שמורת ג'אספר
יום מס' 5 - Columbia Icefield

המשך נסיעה צפונה וכניסה לשמורת ג'אספר (Jasper). נסיעה של כשעה וחצי ל Columbia Icefield המפורסם. זהו שדה הקרח הגדול ביותר ברוקיז המזין 8 קרחונים מאסיביים, בניהם קרחון Athabasca המגיע כמעט עד הכביש. ניתן ללכת ברגל אל שפת הקרחון או לחילופים לעלות עליו באמצעות אוטבוסים מיוחדים. אך כדי להכיל את עוצמתו של שדה קרח זה בצורה הטובה ביותר רצוי ללכת לפחות את חלקו של המסלול Wilcox Pass המשקיף על שדה הקרח ועל ההרים הגדולים שסביבו.
לאחר מכן המשך נסיעה צפונה לג'אספר תוך עצירה במספר תצפיות כמו Sunwapta Falls.

לינה בג'אספר

יום מס' 3 - שמורת באנף

נסיעה לא ארוכה לאתר הסקי Sunshine Village. לאחר העלייה בגונדולה ניתן לעלות ברכבל נוסף לנקודת תצפית בכיוון הר אסיניבוין או ללכת במגוון מסלולי ההליכה באחו המלאים פריחה יפייפיה סביב. לאחר מכן חזרה לעיירה באנף. ניתן ללכת למעיינות החמים או סתם להסתובב בעיירה יפייפייה זו.

לינה בבאנף

יום מס' 4 - Lake louise & Moraine Lake

בבוקר, נסיעה של כשעה צפונה ל Lake Louise village, שם ניתן לבקר בLake Louise או Moraine Lake, שני אגמים אייקוניים המסמלים את הצבע הכחול המפורסם של האגמים ברכס הרי הרוקיז. באזור מספר מסלולי הליכה בכל הרמות.
לינה ב Lake Louise Village

יום מס' 7 -  נסיעה לוויליאמס לייק + סיור דובים

יום של נסיעה בכיוון וויליאמס לייק (Williams Lake). ניתן לעצור בדרך לתצפית על ההר הגבוה ביותר ברוקי הקנדיים - Mt. Robson או לסיור דובים. יום של כ6-7 שעות נהיגה.

לינה בוויליאמס לייק

יום מס' 8 - נסיעה לנימפו לייק וטיסה לנק טסלי

נסיעה של כ-3 שעות לכפר קטן הנקרא נימפו לייק (NImpo Lake). משם טיסה בת 20 דקות במטוס ים קטן תביא אתכם אל ההתיישבות הישראלית הכי מרוחקת - נק טסלי (Nuk Tessli). בידוד מוחלט בלב הטבע הפראי של רכס הרי החוף. לאחר נחיתה והתארגנות בבקתות, הליכה של כשעתיים לנקודת תצפית על איזור הבקתות האגם וההרים שמסביב.

לינה בבקתות

יום מס' 9 - טיול יום בנק טסלי

יום ההליכה יתחיל דווקא בשיט של כעשרים דקות בסירת מנוע קטנה אל תחילת מסלול ההליכה. לאחר מכן ההליכה תחל בכשעה וחצי הליכה ביער הבתולי תביא אתכם אל מעל קו העצים, אל אחו גדול ומלא פרחים. מדרום נפרשים ההרים המרשימים עד אינסוף.

לינה בבקתות

יום מס' 10 - יום חתירה בקאנו בנק טסלי

עד עכשיו הלכתם ברגל. הגיע הזמן לנסות את היכולות שלכם גם בחתירה. בצמוד לנק טסלי ישנם שלושה אגמים משורשרים עם נחלים קטנים בניהם. היום מתחיל בשיט בסירת מנוע קטנה אל קצה אגם נק טסלי ובקצבהו הליכה של כמאה מטר לנקודה בה נכנסים לקאנו (כלי השיט המסורתי של האינדיאנים) ומתחילים את השיט באגם. במהלך החתירה ההרים הגדולים ממערב רק מתקרבים עוד ועוד. חתירה בת 40 דקות לקצה האגם ומשם הליכה של כקילומטר וחצי אל האגם הבא - Boundary Lake. בדרך תחלפו על פני סכר בונים קטן שבעצם יוצר את האגם כולו. באגם זה ישנן שלוש סירות נוספות ובחתירה לא ארוכה בתעלות מים צרות ומסועפות ניתן להגיע למספר איים קטנים ויפייפים במרכז האגם. המקום המושלם לארוחת צהריים מול ההרים.

לינה בבקתות

יום מס' 11 - קרחון ג'יקובסון - הליכה על הקרחון

טיסה בת 20 דקות אל אגם ג'יקובסון - אולי הטיסה היפה ביותר שתעשו בחייכם. קרחון ג'יקובסון גולש ממש אל תוך האגם וכדי להתרשם ממנו תצאו בסירת מנוע קטנה אל פני הקרחון. קירות הקרח הגדולים ומצוקי הגרניט מכל עבר יגרמו לכם להתלהב מהמקום פעם אחר פעם. לאחר מכן תעלו על הקרחון עם חבלים, רתמות וקרמפונים (דוקרניים שמתחברים לחלק התחתון של הנעל) ותצאו להליכה של כשעתיים על הקרחון כאשר ישנן זרימות מים רבות על פני הקרחון הזורמות מכל עבר וצבע כחול עמוק שלא ניתן לתארו. אחר הצהריים תטוסו לאגם אייפ.

לינה באהולים באגם אייפ

יום מס' 12 - אגם אייפ - מערת הקרח
יום מס' 13 - סיור דובים בבלה קולה

יום שכולו דובים. נסיעה בבוקר של כשעתיים אל עמק בלה קולה המקבל כמות משקעים גדולה במיוחד ולכן היער שסביבכם ישתנה מאוד ויהפוך ליער גשם צפוני סבוך וגבוה. בשעה 14:00 תצאו לסיור תצפית בדובים בן שלוש שעות במורד הנהר בסירה קטנה כאשר הדובים מסביב עסוקים בדיג דגי הסלמון.

לינה בלודג' בבלה קולה

יום מס' 14 - מעבורת לוונקובר איילנד

היום תעזבו את ה Main Land ותקחו מעבורת של כעשר שעות על קצהו הצפוני של וונקובר איילנד. שיט בן 10 שעות יפה במיוחד בין הפיורדים המרשימים. הגעה לפורט הארדי (Port Hardy) אחר הצהריים והמשך נסיעה ל Campbell River, עיירת חוף חביבה.

לינה בקמפבל קיבר

יום מס' 15 - שמורת פסיפיק רים והעיירה טופינו

בוקר שכולו גן עדן באגם אייפ (Ape). בצמוד לאגם ישנם שני קרחונים גדולים שבעבר חסמו את זרימתו בכיוון צפון מערב. בשנות השמונים קרחונים אלו נשברו והאגם ירד 20 מ' בהפרש הגובה בתוך 24 שעות. הליכה של כשעה תוך חציית נחלים קטנים, לגונות צלולות, משטחי סלע עצומים ומרשימים תביא אתכם אל מול הקרחון הגדול. זה המקום לשבת לאכול צהריים. האמיצים ינסו את מזלם בקפיצה למים הקרים, כ-4 מעלות צלזיוס. אחר הצהריים תטוסו חזרה לנימפו לייק.

לינה בלודג' בנימפו לייק

נסיעה לעיירת החוף טופינו הנמצאת בצידו המערבי של וונקובר איילנד. עיירת גולשים קטנה וקסומה. האיזור גשום במיוחד ולכן הוא מאופיין ביערות גשם סבוכים ועשירים. יש בטופינו חופים נהדרים וכן. זה הזמן להוציא את הבגד ים. סביב טופינו נמצאת שמורת הטבע Pacific Rim עם מגוון רחב של מסלולי הליכה.

לינה בטופינוs

יום מס' 16 - שמורת פסיפיק רים ונסיעה לויקטוריה

חצי היום הראשון יהיה המשך הטיול בשמורת Pacific Rim. לאחר מכן, נסיעה לויקטוריה (Victoria), בירתה של בריטיש קולומביה. עיר קטנה, חברותית ויפה.

לינה בויקטוריה

יום מס' 17 - ויקטוריה ומעבורת לוונקובר

רוב היום יהיה בילוי בויקטוריה והתרשמות מיופייה של העיר. ניתן לבקר ב Butchart Gardens, גנים יפייפים או ללכת לראות את בניין הפרלמנט הישן. יש הרבה מה לעשות בעיר. ישנם סיורי קייאקים וליוויתנים היוצאים גם הם מהעיר. בערב תיקחו מעבורת לוונקובר, העיר הגדולה ביותר במערב קנדה ונחשת לעיר נהדרת לגור בה.

לינה בוונקובר

יום מס' 18 - וונקובר

יום שכולו וונקובר. לעיר נמל מאוד יפה וגם פארק מפורסם - סטנלי פארק. לאחר יום בילוי בעיר, טיסה בערב בחזרה ארצה או המשך הטיול דרומה לארה"ב.