טיול לדוגמא - הרפתקאני ומיוחד

קופצים למים בנוק טסלי
הפסקת קפה בנק טסלי
הבקתה בנאק טסלי
דורון הראל ובנו משקיפים על ההרים
מחנה אוהלים בנק טסלי מול הקרחונים
הליכה על קרחונים בנק טסלי - דורון אראל
הליכה על קרחונים בנק טסלי - דורון אראל
הליכה על קרחונים בנק טסלי - דורון אראל
הליכה על קרחונים בנק טסלי - דורון אראל
הליכה על קרחונים בנק טסלי - דורון אראל
הליכה על קרחונים בנק טסלי - דורון אראל
הליכה על קרחונים בנק טסלי - דורון אראל
הליכה על קרחונים בנק טסלי - דורון אראל

"הרפתקאני ומיוחד" הוא דוגמא למסלול הטיול המומלץ ביותר שלנו. המסלול מתחיל בקלגרי שבאלברטה ונגמר בוונקובר. המסלול עובר דרך שמורת באנף, ג'אספר, נק טסלי - לודג' בקתות קלאסי מבודד ברכס הרי החוף, סיור דובים בבלה קולה, מעבר לצפון וונקובר איילנד וירידה דרומה לטופינו, ויקטוריה ולבסוף וונקובר. המסלול עובר דרך מהקומות שחייבים לעבור אבל גם דרך אותם מקומות ייחודיים שישדרגו את הטיול שלכם באופן משמעותי ויהפכו אותו לחוויה חד פעמית. ניתן לשנות את נק' ההתחלה והסוף, אורך הטיול, המסלול וכו'.

נחיתה בקלגרי,  העיר הקרובה ביותר לרכס הרי הרוקיז.

לינה בקלגרי

יום מס' 1 - נחיתה בקלגרי
יום מס' 2 - שמורת Kananaskis בדרום רכס הרי הרוקי הקנדיים

נסיעה של כשעה ורבע לשמורת Kananaskis. השמורה הדרומית ביותר ברוקי הקנדיים, יפייפיה ומתויירת הרבה פחות מהשמורות המרכזיות ועל כן הקסם של שמורה זו. השמורה מציאה ימי הליכה קצרים וארוכים.

לינה בשמורה

נסיעה של כארבעים דקות אל אגם Bow Lake. ישנו מסלול הליכה מדהים המתפצל לשניים: בכיוון אחד אל מפלי Bow המרשימים ובכיוון אחר אל בקתת Bow Hut היושבת על גבולו התחתון של קרחון Bow.

לינה ב Bow Lake

יום מס' 6 - אגם Bow בשמורת באנף
יום מס' 7 - Columbia Icefield
יום מס' 5 - שמורת Yoho ברכס הרי הרוקי הקנדיים

נסיעה של כשעה לשמורת Yoho ולאגם Emerald. טיול יומי באיזור האגם בעל הצבע המטמטם

לינה ב Emerald Lake

יום מס' 3 - שמורת באנף

נסיעה קצרה לאתר הסקי Sunshine Village. לאחר העלייה בגונדולה ניתן לעלות ברכבל נוסף לנקודת תצפית בכיוון הר אסיניבוין או ללכת במגוון מסלולי ההליכה באחו שמסביב. לרוב ישנה פריחה מאוד יפה באיזור. לאחר מכן חזרה לעיירה באנף. ניתן ללכת למעיינות החמים או סתם להסתובב בעיירה היפייפייה הזו.

לינה בבאנף

יום מס' 4 - שמורת Kotneey הנמצאת מערבית לשמורת באנף

kotneey היא אחת משמורות הטבע ברוקי הקנדיים. השמורה אינה מתויירת כמו השמורות המרכזיות, באנף וג'אספר. נסיעה לא ארוכה מידי אל החלק הצפון מזרחי של Kootenay National Park. בחלק הצפוני ישנם מספר מסלולי הליכה נהדרים אל קרחונים גדולים עם רכסי הרים משוננים בכל עבר.

לינה בבאנף

נסיעה לשדה הקרח המפורסם  - Columbia Icefield.  ניתן ללכת ברגל אל מרגלות קרחון Athabasca או לעלות עליו עם אוטובוס מיוחד. ניתן גם ללכת באחד ממסלולי ההליכה שמסביב המאפשרים תצפית נהדרת על הקרחון הגדול, שדה הקרח וההרים המאסיביים שסביבו. המשך נסיעה לג'אספר.

לינה בג'אספר

יום מס' 8 - שמורת  ג'אספר וגם Maligane

סביב ג'אספר יש מלא מה לעשות. שייט באגם Maligane, נסיעה והליכה אל מול Mt. Edith Cavell או הליכה באחד ממסלולי ההליכה שבאזור של Maligane Lake.

לינה בג'אספר

יום מס' 9 - שמורת ג'אספר ו Mt.Edith Cavell

עוד יום של טיול באיזור ג'אספר. מה שלא הספקתם אתמול, ניתן לעשות היום.

לינה בג'אספר

יום מס' 10 - נסיעה לוויליאמס לייק + סיור דובים

יום של נסיעה בכיוון וויליאמס לייק (Williams Lake). ניתן לעצור בדרך לתצפית על ההר הגבוה ביותר ברוקי הקנדיים - Mt. Robson או לסיור דובים. יום של כ6-7 שעות נהיגה.

לינה בוויליאמס לייק

יום מס' 11 - נסיעה לנימפו לייק וטיסה במטוס ימי לנק טסלי

נסיעה של כ-3 שעות לכפר קטן הנקרא נימפו לייק (NImpo Lake). משם טיסה בת 20 דקות במטוס ים קטן תביא אתכם אל ההתיישבות הישראלית הכי מרוחקת - נק טסלי (Nuk Tessli). בידוד מוחלט בלב הטבע הפראי של רכס הרי החוף. לאחר נחיתה והתארגנות בבקתות, הליכה של כשעתיים לנקודת תצפית על איזור הבקתות האגם וההרים שמסביב.

לינה בבקתות

יום מס' 12 -  יום הליכה בהרי נק טסלי

יום ההליכה יתחיל דווקא בשיט של כעשרים דקות בסירת מנוע קטנה אל תחילת מסלול ההליכה. לאחר מכן ההליכה תחל בכשעה וחצי הליכה ביער הבתולי תביא אתכם אל מעל קו העצים, אל אחו גדול ומלא פרחים. מדרום נפרשים ההרים המרשימים עד אינסוף.

לינה בבקתות

יום מס' 13 - יום חתירה בקאנו באגמי נק טסלי

כל הטיול הולכים ברגל. הגיע הזמן לנסות את היכולות שלכם גם בחתירה. בצמוד לנק טסלי ישנם שלושה אגמים משורשרים עם נחלים קטנים בניהם. היום מתחיל בשיט בסירת מנוע קטנה אל קצה אגם נק טסלי ובקצבהו הליכה של כמאה מטר לנקודה בה נכנסים לאגם כהן ולקאנו (כלי השיט המסורתי של האינדיאנים). כל החתירה ההרים הגדולים ממערב רק מתקרבים עוד ועוד. חתירה בת 40 דקות לקצה האגם ומשם הליכה של כקילומטר וחצי אל האגם הבא - Boundary Lake. בדרך תחלפו על פני סכר בונים קטן שבעצם יוצר את האגם כולו. באגם זה ישנן שלוש סירות נוספות ובחתירה לא ארוכה בתעלות מים צרות ומסועפות ניתן להגיע למספר איים קטנים ויפייפים במרכז האגם. המקום המושלם לארוחת צהריים מול ההרים.

לינה בבקתות

יום מס' 14 - טיסה לקרחון ג'יקובסון, סיור בסירה מול הקרחון והליכה על הקרחון עצמו

טיסה בת 20 דקות אל אגם ג'יקובסון - אולי הטיסה היפה ביותר שתעשו בחייכים. קרחון ג'יקובסון גולש ממש אל תוך האגם וכדי להתרשם ממנו תצאו בסירת מנוע קטנה אל פני הקרחון. קירות הקרח הגדולים ומצוקי הגרניט מכל עבר יגרמו לכם להמשך להתלהב מהמקום פעם אחר פעם. לאחר מכן תעלו על הקרחון עם חבלים, רתמות וקרמפונים (דוקרניים שמתחברים לחלק התחתון של הנעל) ותצאו להליכה של כשעתיים על הקרחון כאשר ישנן זרימות מים על פני הקרחון המתחתרות מכל עבר וצבע כחול עמוק שלא ניתן לתארו. אחר הצהריים תטוסו חזרה לנק טסלי.

לינה בבקתות

יום מס' 15 - אגם אייפ ומערת הקרח

שוב היום יחל בטיסת בוקר קצרה ומרהיבה אל אגם אייפ (Ape). בצמוד לאגם ישנם שני קרחונים גדולים שעבר חסמו את זרימתו בכיוון צפון מערב. בשנות השמונים קרחונים אלו נשברו והאגם ירד 20 מ' בהפרש הגובה בתוך 24 שעות. הליכה של כשעה תוך חציית נחלים קטנים, לגונות צלולות, משטחי סלע עצומים ומרשימים תביא אתכם אל מול הקרחון הגדול. זה המקום לשבת לאכול צהריים. האמיצים ינסו את מזלם בקפיצה למים הקרים, כ-4 מעלות צלזיוס. אחר הצהריים תטוסו חזרה לנימפו לייק.

לינה בלודג' בנימפו לייק

יום מס' 16 - סיור דובים בבלה קולה

יום שכולו דובים. ניסעה בבוקר של כשעתיים אל עמק בלה קולה המקבל כמות משקעים גדולה במיוחד ולכן היער שסביבכם ישתנה מאוד ויהפוך ליער גשם צפוני סבוך וגבוה. בשעה 14:00 תצאו לסיור תצפית בדובים בן שלוש שעות במורד הנהר בסירה קטנה כאשר הדובים מסביב עסוקים בדיג דגי הסלמון.

לינה בלודג' בבלה קולה

יום מס' 17 - מעבורת לצפון וונקובר איילנד

היום תעזבו את ה Main Land ותקחו מעבורת של כעשר שעות על קצהו הצפוני של וונקובר איילנד. שיט בן 10 שעות יפה במיוחד בין הפיורדים המרשימים. הגעה לפורט הארדי (Port Hardy) אחר הצהריים והמשך נסיעה ל Campbell River, עיירת חוף חביבה.

לינה בקמפבל קיבר

יום מס' 18 - העיירה טופינו ושמורת הטבע פסיפיק רים

נסיעה לעיירת החוף טופינו הנמצאת בצידו המערבי של וונקובר איילנד. עיירת גולשים קטנה וקסומה. האיזור גשום במיוחד ולכן הוא מאופיין ביערות גשם סבוכים ועשירים. יש בטופינו חופים נהדרים וכן. זה הזמן להוציא את הבגד ים. סביב טופינו נמצאת שמורת הטבע Pacific Rim עם מגוון רחב של מסלולי הליכה.

לינה בטופינוs

יום מס' 19 - שמורת הטבע פסיפיק רים ומעבורת חזרה ל Main Land

חצי היום הראשון יהיה המשך הטיול בשמורת Pacific Rim. לאחר מכן, נסיעה ל Nanaimo ולקיחת המעבורת לחלקה המערבי של וונקובר. משם נסיעה קצרה יחסית לעיירה המפורסמת - ויסלר (Whistler).

לינה בויסלר

יום מס' 20 - יום טיול בויסלר

יש כל כך הרבה מה לעשות בויסלר: טיפוס קירות, מסלולי הליכה, אומגה ענקית, אופניים במורד אתר הסקי וכו...

בערב נסיעה לוונקובר. למחרת טסים הביתה.

לינה בוונקובר