טיולים מאורגנים

טיול לרוקי הקנדיים ונק טסלי - 3-14, ספטמבר 2018

קופצים למים בנוק טסלי

מערב קנדה הוא אזור פראי, מיוחד ומרתק. הוא מלא ברכסי הרים עצומים, קרחונים גדולים, נהרות שוצפים, דובי גריזלי  ואגמים תכחולים שאי אפשר לדמיין. על מנת להנות מכל היופי הזה אנו יוצאים לטיול יוצא דופן המתחיל ברכס הרי הרוקי הקנדיים וממשיך לנק טסלי הנמצא ברכס הרי החוף.
הטיול ייקח אותנו דרך המקומות הנבחרים והיפים ביותר שיש לרוקי הקנדיים להציע ולאחר מכן אל התיישבות הבודדים, נק טסלי בבעלותו של דורון אראל מטפס ההרים ובנו סלע. נק טסלי נמצא בלב רכס הרי החוף מבודד וניתן להגיע לשם רק באמצעות מטוס ימי. הטיול באזור זה ייקחו אותנו לאזורים פראיים ומדהימים ביופיים וכל זה ללא תיירים אחרים העלולים לפגוע בחוויה המיוחדת הזו.
טיול יוצא דופן של פעם בחיים.
טיולל

הפסקת קפה בנק טסלי
הבקתה בנאק טסלי
דורון הראל ובנו משקיפים על ההרים
מחנה אוהלים בנק טסלי מול הקרחונים
הליכה על קרחונים בנק טסלי - דורון אראל
הליכה על קרחונים בנק טסלי - דורון אראל
הליכה על קרחונים בנק טסלי - דורון אראל
הליכה על קרחונים בנק טסלי - דורון אראל
הליכה על קרחונים בנק טסלי - דורון אראל
הליכה על קרחונים בנק טסלי - דורון אראל
הליכה על קרחונים בנק טסלי - דורון אראל

לאחר נחיתה במהלך אחר הצהריים בקלגרי נצא בנסיעה של כשעתיים בכיוון Bow Lake ו Lake Louise Village. כבר אחרי כשעה נעבור את ההרים הראשונים המהווים שער הכניסה לרכס ההרים המרהיב.

לינה בלודג' לשפת האגם Bow.

יום מס' 1 - קבלת פנים לרוקיז הקנדיים
יום מס' 2 - Moraine Lake

כל מי שראה תמונות מהרוקיז הקנדיים בטוח ראה את התמונה האייקונית מ- Moraine Lake. מכיוון שמדובר באגם ואזור שאסור לפספס נצא לראות את המקום. במהלך היום נלך במסלול הליכה לא ארוך של כ-6 ק"מ אל אגם הנקרא Consolation Lake ונהנה מיופיו של היער, הנהר שהולכים לאורכו והקרחונים בפסגות ההרים שסביב.
לקראת שקיעה נחזור אל אגם Moraine ונהנה מהשקיעה המרהיבה על רקע ההרים והאגם.

לינה בלודג' לשפת האגם Bow.

רכס הרי החוף הוא האזור הפראי הגדול ביותר בצפון אמריקה וגודלו כ- 330,000 קמ"ר, כלומר יותר מפי שתיים מגודלו של רכס הרי הרוקי הקנדיים. בכל כל הגודל הזה ישנו המפל השלישי בגובהו בקנדה. מפל מרשים ומיוחד. על מנת להגיע אליו נצא בטיסה של כעשרים דק' במטוס ימי וננחת על האגם שמעליו. נצא לתצפית ממש מעל נקודת נפילת המים הממחישה היטב את גובהו של המפל ונקודה נוספת רחוקה יותר.
אחר הצהריים נטוס חזרה לכפר הקטן נימפו לייק ונהנה מבירה קרה במרפסת אל מול ההרים.
לינה בלודג' בנימפו לייק.

יום מס' 6 - Hunlan Falls ורכס הרי החוף
יום מס' 7 - דובי גריזלי
יום מס' 5 - Mt Robson ונסיעה

לאחר מספר ימים ברוקיז הקנדיים הגיע הזמן לעבור לחלק השני של הטיול - נק טסלי. על מנת להגיע לשם נצא בנסיעהש ל כשש שעות בכיוון העיר וויליאמס לייק כאשר בדרך נעצור לתצפית על ההר הגבוה ביותר ברוקיז הקנדיים, Mt Robson.
לינה במלון בוויליאמס לייק

יום מס' 3 - Columbia Ice Field

היום יחל בתצפית על אגם Peyto ומשם ימשיך בנסיעה צפונה על כביש 93  - Icefield Parkway. כשמו כן הוא - מלא בקרחונים לכל אורכו. לאחר התצפית נמשיך בכיוון ה Columbia Ice Field ונצא בהליכה של כ-4 ק"מ לנקודת תצפית מרהיבה על שדה הקרח הגדול וההרים המאסיבים שסביבו.
לאחר מכן נמשיך בנסיעה צפונה בכיוון ג'ספר כאשר בדרך אנו עוצרים לתצפית על מספר מפלים גדולים ומרשימים.
לינה בלודג' בג'ספר

יום מס' 4 - Maligane Canyon & Mt Edith Cavell

ג'ספר היא עיירה שלווה וקסומה בלב ההרים של שמורת הטבע - ג'ספר. היום נלך במסלול לא קשה לאורכו של נהר מפותל בתוך קניון גבוה ומרשים - Maligane Canyon. לאחר ארוחת צהריים קלה נצא בכיוון Mt Edith Cavell הנחשב לאחד המקומות הטובים ביותר ברוקיז  לתצפית על הרים גבוהים, צוקים מרשימים וקרחונים מכל עבר.
לינה בלודג' בג'ספר

כשחושבים על הטבע בקנדה תמיד חושבים על דובי גריזלי. היום הוא היום בו נתוודה לחיה האצילית הזו. נסיעה של כשעתיים מערבה תביא אותנו על הכפר הקטן בלה קולה הנמצא על שפת פיורד גדול כאשר סביב יער טרופי צפוני צפוף בעל עצים גבוהים ומרשימים. שם נצא לסיור בסירה קטנה במורד הנהר בוא שוחים הסלמונים. הדובים אוהבים לבוא למקום זה ולדוג אותם על מנת להשמין ולגדול לקראת החורף הקרוב. לאחר הסיור נלך לנקודת תצפית נוספת בה נוכל לראות את דובי הגריזלי, עיטים, דגי סלמונים קופצניים ועוד.
בערב נסע חזרה לנימפו לייק.
לינה בלודג' בנימפו לייק.

יום מס' 8 - התיישבות הבודדים - Nuk Tessli

אחרי ששמעתם כל כך הרבה על נק טסלי הגיע הזמן להכיר את המקום. לאחר טיסת בוקר קצרה במטוס הימי נגיע אל הבקתות המבודדות. נארגן זריז את הדברים שלנו בבקתות ונצא למסלול הליכה של כ-6 שעות אל מקום שנקרא North Pass Lake. המסלול מטפס תחילה בתוך יער מחטני ואחרי כשעה יוצא אל מעל העצים ועובר בתוך אחוים נהדרים כאשר מספר נחלים קטנים מתפתלים סביב. מלמעלה נשקף נוף מרהיב של ההרים ממערב ומדרום כאשר לא רואים ברקע אף יישוב.
לינה בבקתות בנק טסלי.

יום מס' 9 - Boundary Lake

קאנו הוא כלי השייט המסורתי של האינדיאנים והיום הגיע הזמן להכיר אותו מקרוב. היום יכלול שייט בשרשרת של שלושה אגמים עם הליכות קצרות מאוד בניהם. ככל שימשך היום נתקרב יותר אל רכס ההרים של Mt Monarch שיהפוך לגדול ומרשים יותר מרגע לרגע. בדרך גם נחלוף על סכר בונים קטן שבעצם יוצר את האגם השלישי.
לינה בבקתות בנק טסלי.

יום מס' 10 - הקרחונים הגדולים של Jacobson Lake

היםו נצא לאחד הימים המרתקים ביותר בטיול. טיסה קצרה במטוס הימי תביא אותנו לאגם Jacobson ואל שני הקרחונים הגולשים אליו. באגם נצא לשייט בשתי סירות קטנות (עד 5 מקומות) אל מול קיר הקרח המסתיים בתוך האגם. לאחר הסיור מול קירות הקרח והמצוקים המרהיבים, נעגון בקרבת הקרחון ונעלה להליכה על הקרחון עצמו עם קרמפונים (דוקרנים לרגליים) וחבל. הסיור לא קשה פיזית או מסוכן אבל מרשים ביותר עם עשרות זרימות של נחלים קטנים על פני הקרחון המתחתרים לתוכו. חוויה יוצאת דופן בכל קנה מידה.
אחר הצהריים יאסוףא ותנו המטוס הימי ונטוס כחמש דקות ל Ape Lake שם אנו מחזיקים מחנה אוהלים מפנק בצמוד לאגם אל מול הרים וקרחונים עצומים.
את הלילה נבלה מסביב למדורה עם אוכל טוב ונישן באוהלים

יום מס' 11 - אגם Jacobson – סיור על הקרחון 

טיסת בוקר במטוס ים אל אגם ג'יקובסון. עוד טיסת הרים נהדרת. אגם ג'יקובסון מוקף בצוקים והרים מרשימים ונמצא למרגלות שדה הקרח הגדול עם קרחון גדול הגולש אל תוך האגם. אנחנו נטייל בסירות מנוע קטנות מול פני הקרחון ולמרגלות מצוקי גרניט גבוהים. אחר כך נרד לחוף ונצא לטיול על הקרחון. מצויידים ברתמות, קרמפונס וקשורים בחבל נלך על פני הקרחון. על פני הקרח יש מערכת ניקוז שלמה של ערוצי מים זורמים ובורות ניקוז ומפלי מים שאובדים אל בטן הקרחון. אחר הצהריים מטוסי הים יאספו אותנו ונטוס לנימפו לייק.
לילה בלודג' בנימפו לייק.

יום מס' 12 -  Ape Lake והקרחון הגדול

היום נצא בהליכה לא ארוכה מידי אל הקרחון הגדול של אגם אייפ. בדרך נעבור נחלים קטנים ולגונות ונראה צורות סלע מרתקות שיצר הקרחון. הדרך גם תיקח אותנו דרך אזור שהיה עד לפני 25 שנה אגם גדול ובעקבות שבירת חלקו התחתון של הקרחון החל להתנקז לכיוון ההפוך ובתוך 24 שעות איבד 30 מ' גובה. ההליכה מרגישה כהליכה על הירח עם פרחים סגולים גדולים מפוזרים סביב.
אחר הצהריים נטוס במטוס הימי החוצה חזרה לנימפו לייק ומשם נסע לוויליאמס לייק.
לינה במלון בוויליאמס לייק.

יום מס' 13 - לכל טיול נהדר יש סוף

זהו. נגמר הטיול ובבוקר נטוס חזרה לוונקובר ומשם חזרה ארצה.

מחיר: $6,480 דולר אמריקאי

המחיר כולל את הטיסות הבינלאומיות, 6 טיסות במטוס ימי, 2 טיסות פנים, לינה, אוהלים, שקי שינה, מזרנים (לימי השטח) תחבורה ושני מדריכים ישראלים מוסמכים לאורך כל הטיול