טיולים מאורגנים

טיול לנק טסלי ורכס הרי החוף - 14-27, ספטמבר 2018

קופצים למים בנוק טסלי
הפסקת קפה בנק טסלי
הבקתה בנאק טסלי
דורון הראל ובנו משקיפים על ההרים
מחנה אוהלים בנק טסלי מול הקרחונים
הליכה על קרחונים בנק טסלי - דורון אראל
הליכה על קרחונים בנק טסלי - דורון אראל
הליכה על קרחונים בנק טסלי - דורון אראל
הליכה על קרחונים בנק טסלי - דורון אראל
הליכה על קרחונים בנק טסלי - דורון אראל
הליכה על קרחונים בנק טסלי - דורון אראל
הליכה על קרחונים בנק טסלי - דורון אראל

ברוכים הבאים למחוז בריטיש קולומביה שבקנדה. 19 מהפסגות הגבוהות ביותר בקנדה נמצאות ברכס הרי החוף שבאזור זה, ומכסים אותו הקרחונים ושדות הקרח הגדולים ביותר בצפון אמריקה. רכס הרי החוף נותר האזור הפראי ההררי הגדול ביותר בצפון אמריקה שפיתוח והתיישבות כמעט ולא נגסו בו. גודלו כ – 330,000 קמ"ר, יותר מפי שתיים מגודל שמורות הרי הרוקיס. בלב כל היופי הפראי הזה ישנה התיישבות אחת קטנה ומבודדת, Tessli Nuk (רוח מערבית בניב האינדיאני המקומי). 'גן עדן' זה נמצא על שפת אגם מבודד בגובה 1600 מטרים, ללא מגע עם הציוויליזציה ברדיוס של יותר מ- 50 קילומטרים. יש באזור זה את המיטב שיש לטבע הפראי של קנדה להציע: שפע של בעלי חיים: מדובי הגריזלי הצדים דגי סלומון בשולי הנהרות, איילי הקריבור והמוס ,שועלים, זאבים והנמר הלבן ((mountain lion. קרחוני עד, יערות מחטניים עם שפע של צמחיה מגוונת, נהרות שוצפי מים ואין ספור אגמים תכולים המהווים בית גידול למגוון עצום של דגים מכל הסוגים.

נצא בטיסת בוקר קצרה ל – Williams Lake. ניסע מערבה ונחצה את הרמה הבזלתית שמכסה את השטח שבין הרוקיס לרכס הרי החוף. נעשה טיול רפטינג של מספר שעות בחלקו העליון של ה Chilcotin River. לאחר מכן נמשיך בנסיעה לנימפו לייק שם נלון.

לינה בלודג' בנימפו לייק.

יום מס' 1 - ראפטינג קל על נהר Chilcotin River
יום מס' 2 - טיסה במטוס ימי לנק טסלי והליכה קצרה

בבוקר נעלה על מטוסי ים ונטוס כ- 25 דקות אל Nuk Tessli. הבקתות ממוקמות על שפת אגם, בגובה של 1600 מטרים מעל פני הים, בבדידות מוחלטת. לא תמצאו בני אדם נוספים ברדיוס של עשרות קילומטרים. המקום שייך לדורון אראל ובנו סלע והם נעזרים בקבוצה של מתנדבים ישראלים צעירים שעוזרים בתפעול ובבניית המקום. נתמקם בבקתות, נעשה סיור מקיף של מתחם הבקתות. אחרי ארוחת צהריים נצא לטיול רגלי קצר באזור למקום הנקרא Look Out Point. לינה בבקתות בנק טסלי.

יום טיול אל הקרחון הגדול שגולש משדה הקרח. עד לפני 30 שנים האגם נחסם מצידו האחד על ידי הקרחון. בלילה אחד האגם הצליח להתחתר מתחת לזנב הקרחון ולשבור אותו. בן רגע כיוון הניקוז של האגם השתנה, נחל חדש נוצר במורד העמק ותוך 24 שעות צנחו פני האגם ביותר מעשרים מטרים. תושבי בלה קולה במורד העמק מעידים על רעש אדיר שהגיע מכיוון העמק ונשמע כמו שאגה אדירה. במהלך כל הטיול נלך באזורים שהיו מתחת לפני האגם ונראים כמו נופי ירח פלוס מים וקרחונים. אחר הצהריים נחזור במטוסי ים לנק טסלי.
לילה בבקתות בנק טסלי.

יום מס' 6 - Ape Lake – הקרחון הגדול
יום מס' 7 - North Pass Lake
יום מס' 5 - Ape Lake - הליכה לקרחון ולמערת הקרח

בבוקר יאספו אותנו מטוסי ים ונטוס דרך שיא הרכס אל אגם אייפ (Ape Lake) הנמצא ממערב לנו. מדובר בטיסת ההרים היפה ביותר שתחוו. פסגות משוננות, קרחוני ענק, שדה קרח עצום ומפלי מים מכל עבר, הכל חולף מבעד לחלונות המטוס במרחק של נגיעה. נתמקם במחנה אוהלים מסודר שממקומם על שפת האגם עם נוף מדהים. נצא לטיול אל קרחון שגולש ממול האגם. נעבור דרך מפלי מים, אגם שהקרחון יורד אליו ונסייר במערות קרח שנוצרות בשולי הקרחון. ליום זה יצטרפו אלינו מספר חבר'ה צעירים מנק טסלי על מנת לעזור בהקמת המחנה ובארוחת הערב.

לינה באוהלים על שפת אגם אייפ.

יום מס' 3 - יום הליכה להרים שמצפון

ום טיול רגלי אל ההרים שנמצאים מצפון לבקתות. יום הליכה של כ- 6 – 7 שעות. עלייה וירידה של 700 מטרים. לאחר שעה ראשונה של הליכה ביער השביל מטפס אל האזור הגבוה החשוף ונפתחים נופים נהדרים של ההרים מסביב. המסלול עובר דרך שתי פסגות קטנות עם תצפיות נוף נהדרות.
לינה בבקתות בנק טסלי.

יום מס' 4 - שייט באגם BOUNDARY

חתירה בקאנו בשרשרת אגמים אל אגם Boundray Lake,  שש שעות חתירה והליכה. יום טיול בקאנו דרך שלושה אגמים שנמשכים מהבקתות מערבה. קאנו היא הדרך הקנדית לחצות שטחים גדולים ובמיוחד כאשר צריך לעשות זאת עם משקל רב. מדובר ביום טיול רגוע המשלב חתירה והליכות קצרות עם נופים נהדרים. הפסגות הגבוהות ביותר ברכס נמצאות ממש מולנו כמעט כול היום. בתקופה זו ניתן לראות פטריות רבות לאורך המסלול. את חלקן אף נקטוף לטובת מרק הפטריות בערב.

לינה בבקתות בנק טסלי.

בבוקר נחצה את האגם בסירת מנוע קטנה לתחילתו של טיול אל הפסגות שמצפון מערב לבקתות. הליכה של כשבע שעות עם טיפוס של 600 מטרים. רוב המסלול עובר באזור האלפיני הגבוה מעל לקו היער. לאורך הדרך אינספור אגמים מכול הגדלים והצבעים, אחו רחבים ונופים נהדרים של שיא הרכס.

לינה בבקתות בנק טסלי.

יום מס' 8 - Wilderness Lake

היום נצא לסיבוב הליכה של שלושה ימים אל ההרים שמדרום. זה אזור אלפיני גבוה עם מספר קרחונים קטנים ופסגות עם נופים מדהימים. בבוקר נחצה את האגם לתחילת שביל ההליכה דרומה. חמש שעות הליכה יביאו אותנו אל Wilderness Lake. בגובה 1800 מטרים האגם נמצא מעל קו היער. אנחנו נקים מחנה אוהלים על חוף חולי לצד בקתה קטנה שתשמש אותנו כמטבח וחדר אוכל ביומיים הקרובים. אחר הצהריים נצא לטיפוס של 600 מטרים אל פסגת Flat Top (ניתן לוותר על הטיפוס). אגם וקרחון קטן נמצאים ממש למרגלות הפסגה.
לינה באוהלים בצמוד לבקתה.

יום מס' 9 - Wilderness Glacier

בבוקר נקיף את האגם ונטפס אל קצהו העליון של העמק. את החלק האחרון נטפס על קרחון, קשורים בחבלים ונועלים קרמפונס על הנעליים. נטפס אל נקודת תצפית יפיפייה בקצהו העליון של הקרחון הנמצא כ-300 מ' מעל מחנה האוהלים. אחר הצהריים נחזור אל המחנה שלנו.
לינה באוהלים בצמוד לבקתות.

יום מס' 10 - חוזרים לנק טסלי

יום הליכה  של כחמש שעות יחזיר אותנו אל שרשרת האגמים שצמודה לנק טסלי. בעזרת סירות קאנו נחתור כ-30 דק' חזרה אל הבקתות.
לינה בבקתות בנק טסלי.

יום מס' 11 - אגם Jacobson – סיור על הקרחון 

טיסת בוקר במטוס ים אל אגם ג'יקובסון. עוד טיסת הרים נהדרת. אגם ג'יקובסון מוקף בצוקים והרים מרשימים ונמצא למרגלות שדה הקרח הגדול עם קרחון גדול הגולש אל תוך האגם. אנחנו נטייל בסירות מנוע קטנות מול פני הקרחון ולמרגלות מצוקי גרניט גבוהים. אחר כך נרד לחוף ונצא לטיול על הקרחון. מצויידים ברתמות, קרמפונס וקשורים בחבל נלך על פני הקרחון. על פני הקרח יש מערכת ניקוז שלמה של ערוצי מים זורמים ובורות ניקוז ומפלי מים שאובדים אל בטן הקרחון. אחר הצהריים מטוסי הים יאספו אותנו ונטוס לנימפו לייק.
לילה בלודג' בנימפו לייק.

יום מס' 12 -  המפל הגדול - Hunlen falls

עוד יום עם טיסות נהדרות במטוסי ים. נטוס לאגם טרנר, נחתור כשעה אל קצה האגם ונצא לטיול רגלי קצר אל מפל מים שגובהו 360 מטרים. נבקר בשתי נקודות תצפית כאשר אחת מהן נמצאת ממש מעל המפל ומאפשרת להתרשם מגובהו העצום ממש מגובה המים שנייה לפני שהם מתחילים את הנפילה מטה. אחר הצהריים נטוס חזרה לנימפו לייק.
לילה בלודג' בנימפו לייק.

יום מס' 13 - דובים דובים דובים 

נסיעת בוקר של כשעתיים אל עמק בלה קולה. למרות קרבתו הגיאוגרפית, עמק בלה קולה שונה מאוד מהאזור האלפיני הגבוה שהיינו בו עד עכשיו. הכביש צונח 1400 מטרים אל עמק צר, מוקף מצוקי גרניט. יער גשם צפוני מכסה את הארץ. עצי ענק, שרכים ומטפסים. בשתיים בצהריים נעלה על סירות גומי קטנות ונשוט כשעתיים במורד הנהר בתקווה לתצפת על דובים שבאים למקום לדוג דגי סלומון.
לילה בלודג' בלה קולה.

יום מס' 14 -  בלה קולה – וונקובר

נצא בטיסת בוקר לוונקובר נחיתה בבוונקובר בשעות הצהריים.

מחיר: $5,985 דולר אמריקאי

המחיר כולל  7 טיסות במטוס ימי, 2 טיסות פנים, לינה, כלכלה מלאה, אוהלים, שקי שינה, מזרנים (לימי השטח) תחבורה ומדריך ישראלי מוסמך לאורך כל הטיול