טיול לדוגמא - קצר וקולע

משקיפים על אגם נק טסלי
עמק נוק טסלי
שטים על אגם נק טסלי
הבקתה בנק טסלי
יום מס' 1 - מגיעים לקנדה

נחיתה בקלגרי,  העיר הקרובה ביותר לרכס הרי הרוקיז.
לינה בקלגרי

יום מס' 2 - שמורת באנף

נסיעה של כשעה וחצי לשמורת הטבע באנף (Banff). סיור קצר בעיירה ונסיעה לאתר הסקי Sunshine Village. עלייה ברכבל אל אתר הסקי מאפשרת להגיע אל נופים נהדרים של אגמים, הרים ואחו מלאים בפרחים.
לינה בעיירה באנף

יום מס' 3 - Lake Louise

בבוקר, נסיעה של כשעה צפונה ל Lake Louise village, שם ניתן לבקר בLake Louise או Moraine Lake, שני אגמים אייקוניים המסמלים את הצבע הכחול המפורסם של האגמים ברכס הרי הרוקיז. באזור מספר מסלולי הליכה בכל הרמות.
לינה ב Lake Louise Village

יום מס' 4 - Columbia Icefield

המשך נסיעה צפונה וכניסה לשמורת ג'אספר (Jasper). נסיעה של כשעה וחצי ל Columbia Icefield המפורסם. זהו שדה הקרח הגדול ביותר ברוקיז המזין 8 קרחונים מאסיביים, בניהם קרחון Athabasca המגיע כמעט עד הכביש. ניתן ללכת ברגל אל שפת הקרחון או לחילופים לעלות עליו באמצעות אוטבוסים מיוחדים. אך כדי להכיל את עוצמתו של שדה קרח זה בצורה הטובה ביותר רצוי ללכת לפחות את חלקו של המסלול Wilcox Pass המשקיף על שדה הקרח ועל ההרים הגדולים שסביבו.
לאחר מכן המשך נסיעה צפונה לג'אספר תוך עצירה במספר תצפיות כמו Sunwapta Falls.

לינה בג'אספר

יום מס' 5 - ג'אספר

יום טיול בשמורת ג'אספר. מסביב לג'אספר ישנם מספר מסלולי הליכה נהדרים ובכל הרמות. Maligne Canyon הוא מסלול נוח וקליל, The Bald Hills הוא מסלול מעט יותר ארוך ומרשים במיוחד. הליכה קצרה או תצפית על הר Edith Cavell היא פעילות שלא ניתן לוותר עליה.
לינה בג'אספר

הבקתה בנק טסלי
יום מס' 6  -נסיעה לקמלופס + צפייה בדובים

זהו. עוזבים את רכס הרי הרוקי הקנדיים. מתחילים בנסיעה מערבה בכיוון ההר הגבוה ביותר ברוקי - Mt Robson. לאחר עצירה קצרה לתצפית על ההר המרשים ממשיכים בנסיעה בכיוון העיירה Kamloops. בדרך ניתן לעצור במספר נקודות תצפית יפות או בשיט תצפית בדובים לאורך הנהר. יום נסיעה של כ-450 ק"מ.
לינה בקמלופס

יום מס' 7 - ויסלר

נסיעה קצרה על כביש 1 ולאחר מכן, נסיעה יפייפיה על כביש 99 המפותל לעיירת הסקי, ויסלר (Whistler). העיירה שוכנת גבוה בהרים והאטרקציות בה וסביבה הן אינסופיות. מסלולי הליכה, אומגות, ראפטינג ומסלולי אופניים מאתגרים במורד אתר הסקי.
לינה בויסלר.

יום מס' 8 - ויסלר

יום של פעילות באחת מאינסוף האטרקציות בויסלר.

לינה בויסלר

יום מס' 9 - וונקובר

נסיעה של כשעה וחצי דרומה לוונקובר, העיר הגדולה ביותר במערב קנדה הנבחרת כמעט כל שנה כעיר הטובה ביותר למגורים בה. מוונקובר ניתן לצאת בסיור צפייה בליוויתנים לבקר בסטנלי פארק או להנות מאטרצקיות נוספות שיש לעיר להציע.

לינה בטופינו

יום מס' 10

חצי יום נוסף בוונקובר וטיסה ארצה.

"קצר וקולע" הוא דוגמא לטיול קצר במערב קנדה הכולל את המקומות המשמעותיים ברוקי הקנדיים ובויסלר. ניתן להחליף את ויסלר בוונקובר איילנד. הטיול מתחיל בקלגרי שאלברטה, מזרחית לרכס הרי הרוקי ונגמר בוונקובר, שבמערב. כמובן שטיול זה הוא דוגמא בלבד וניתן לשנות את נקודות ההתחלה והסוף, להאריך וכו'.

הבקתה בנק טסלי